اقتصاد

فشرده از زندگی نامه احمد یاسین قادری

قهرمان پرورش اندام جهان

خلاصه مطلب

  • در سال ۱۹۸۷ عیسوی به دنیا آمد
  • تحصیلات ابتدائی را در ليسه عالی استقلال به پايان رسانيده
  • ه زبان هاي دری، پشتو، انگليسي، فرانسوی و اردو تسلط کامل دارد
  • در سال ۲۰۰۷ در سن بیست سالگی ازدواج نمود
  • علایق شخصی
  • افتخارات

فشرده از زندگی نامه احمد یاسین سالک قادری یکی از چهره های مطرح و تاثیر گزار در عرصه ورزش کشور از تبار صداقت، توانایی و فروتنی

ياسين قادري ورزش كار پر تلاش پرورش اندام افغانستان
ياسين قادري در سال ۱۹۸۷ عیسوی  در وزير اكبر خان شهر کابل در يك خانواده روشن فكر دیده به جهان گشود، پدرش مرحوم حاجی عبدالمحمد قادری مشهور به (عبدل جان) یکتن از داکتران نام دار افغانستان و داکتر فامیلی شاه سابق (ظاهر شاه) نیز بود وی تمام ایام جوانی اش را در خدمت به مردم شریف افغانستان در ولایات مختلف در شفاخانه های دولتی سپری کرده است.

یاسین قادری تحصیلات ابتدائی خويش را در ليسه عالی استقلال به پايان رسانيده و فارغ التحصيل سال ۲۰۰۵ از ليسه عالي استقلال و فعلاً محصل دانشکده حقوق در دانشگاه باختر میباشد.

وي به زبان هاي دری، پشتو، انگليسي، فرانسوی و اردو تسلط کامل دارد. او که از کودکی شوق و علاقه خاصی به ورزش پرورش اندام داشت به همین دلیل در نخستین ایام نو جوانی اش در سن شانزده (۱۶) سالگی به این ورزش طاقت فرسا رو آورد.

یاسین قادری تمرینات ابتدایی خویش را در کلپ پرورش اندام ابراهیم زاده تحت نظر استاد محمد اعظم كوهي در سال ۲۰۰۳ آغاز نمود. نظر به استعداد خارقالعاده که او در ورزش پرورش اندام داشت توانست در نخستین سال تمرین اش اولین مسابقه خود را موفقانه به سیکوی قهرمانی در سال ۲۰۰۳ به انجام برساند. وی همواره از سال ۲۰۰۳ الی ۲۰۰۸ در سیکوی قهرمانی قرار گرفت و افتخارات زیادی را از آن خود کرد.

یاسین قادری در سال ۲۰۰۷ در سن بیست سالگی ازدواج نمود و ثمره ازدواج اش دو پسر و یک دختر میباشد. بعد از سال ۲۰۰۸ یاسین قادری در اوج قهرمانی از ناحیه کمر آسیب جدی دید و دیگر نتوانست که به تمرینات ثقیل اش ادامه دهد و نظر تمام داکتران همین بود که تا صحت یاب نشود دیگر ورزش نکند او در مدت پنج سال دور از ورزش درد های زیادی را متحمل گردید به گفته خود اش که میگوید.

بدترین ایام زندگی ام همین پنج سال بود که از ورزش و علاقمندان نازنین ام دور بودم

یاسین قادری

بالاخره بعد از عمل جرایی در کشور هندوستان او دوباره صحت یاب شد و داکتران اجازه تمرین را به او دادند به دعا و حمایت هموطنان مهربان اش به پیش رفت خوبتر درخشید و افتخارات زیادی را به نام افغانستان عزیز رقم زد و اسم اش را با خط زرین در تاریخ ورزش کشور نوشت.

یاسین قادری در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تمرینات حرفه یی خود را تحت نظر مرحوم جهان پهلوان بیت الله عباسپور و در سال ۲۰۱۸ تمرینات حرفه یی خود را تحت نظر دنیس جیمس به پیش برد و فعلا (۲۰۱۹) همراه با مربی پر نام امریکایی کریس اسیتو به کار آغاز کرده است؛او در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با وجود اینکه از آمادگی های خاصی برخوردار بود به مشکلات ویزه مواجه شد و نتوانست در مسابقات آسیایی و جهانی که در کشور های ویتنام و تایلند برگزار میگردید اشتراک نماید

در سال ۲۰۱۷ بعد از نو سال دوباره به روی استیج مستر افغانستان قویتر از قبل ظاهر گردید و به بار دوم لقب آقای عضلات افغانستان را به نام خود رقم زد و افتخارات زیادی را از آن خود کرد. قهرمان قهرمانان شد پس از کسب لقب آقای عضلات جهان هوا داران و علاقمندان اش به او لقب سلطان پرورش اندام افغانستان را اهدا کردند. او جایزه بهترین ورزشکار و برترین جوان سال ۲۰۱۷ را نیز از آن خود کرد و به حیث سفیر پولیس ملی افغانستان تعین گردید.

یاسین قادری در سال ۲۰۱۷ مرز های افغانستان را شکست و شهرت جهانی کسب کرد. او از شهرت و محبوبیت خاص در بیرون از مرز های افغانستان نیز برخوردار است و پر افتخارترین و پر دست آوردترین سال ورزشی اش سال ۲۰۱۷ میباشد.

با مقایسه با دیگر رشته های ورزشی در افغانستان افتخارات و دست آورد های یاسین قادری که در میادین بین المللی پرچم پر افتخار افغانستان عزیز را بار بار به آهتزاز در آورده است در صدر تمام افتخارات ورزشی قرار دارد؛ او از محبوب ترین و مشهور ترین چهره های مطرح و تاثیر گزار در عرصه ورزش افغانستان محسوب میشود.


یاسین قادری در سال ۲۰۱۸ بعد از کسب کارت حرفه یی آی، اف، بی، بی پرو لیگ ‏( IFBB PRO LEAGUE )که در کشور ماکائو برگزار گردیده بود پر افتخارانه به وطن برگشت نمود؛ سپس به ولایت زیبای کندهار رفت و به پاس زحمات و جان فدایی های دلیرانه ی شهید ستر پاسوال عبدالرازق اچکزی افتخارات و مدال قهرمانی مسابقه گلوبل کلاسیک کشور ماکائو را برای خانواده شهید راه آزادی ستر پاسوال عبدالرازق اچکزی تقدیم نمود. با این حرکت وی ضربه محکم بر دهن دشمنان تفرقه انداز و قسم خورده افغانستان عزیز وارد گردید. وی ثابت نمود که در بین اقوام افغانستان مرزی وجود ندارد و تمام افغان ها یک ملت واحد هستن و در زیر یک پرچم پر افتخار زندگی میکنند. پس از این حرکت، یاسین قادری مورد استقبال گرم ملت شجاع و با وقار افغانستان قرار گرفت ومحبوبیت و شهرت اش دو برابر گردید و قلب تمام افغان ها جا گرفت.

 

یاسین قادری در سال ۲۰۱۸ نیز بهتر درخشید و در ظرف یک سال از استیج آماتور به استیج حرفه یی صعود کرد و غیر قابل باور دو کارت حرفه یی (جواز حضور به مسابقات حرفه یی) را از معتبر ترین فدراسیون های جهانی  آی، آف، بی، بی الیت پرو ( IFBB ELTE PRO ) و آی، آف، بی، بی پرو لیگ ( IFBB PRO LEAGUE ) کسب کرد در حالیکه ورزشکاران خارجی از استیج آماتور تا به استیج حرفه یی این فاصله را کم از کم در مدت پنج سال سپری می‌کنند.

در مطرح شدن یاسین قادری امروز نقش عمده و اساسی را خانواده اش داشته و مشوق اصلی اش والده محترم شان، برادران، خانم و دوستان اش میباشد. یاسین قادری عاشق خدا (ج)، وطن، مردم و ورزش اش میباشد و تمام زندگی و وقت خود را فدای عشق اش کرده است.

علایق شخصی

خوشمزه ترین غذای رژیمی اش ماهی سالمون و بد مزه ترین غذای رژیمی اش اوتمیل می‌باشدرنگ مورد پسند اش یاسمنی و موتر مورد علاقه اش لکسیس میباشد. فلم های دلخواه اش از سینمای هالیوود. لباس مورد علاقه اش لبلوز و پتلون و کشور مورد پسند اش افغانستان عزیز میباشد. او از ویژه گی های زیادی برخردار است کاکه، عیار، محبت با اطفال، احترام به بزرگان، وطن دوست، مهربان و شکسته نفس میباشد.

او با شعاری که دارد میگوید
“من زاده شدم تا برای ملت ام خوشی هدیه نمایم”

افتخارات و دست آورد هاي ياسين قادری

در سال ۲۰۰۳
‎قهرمان طلایی وزن ۶۵ كيلوگرام تيّم منتخب شهر

در سال ۲۰۰۴
‎قهرمان طلایی وزن ۷۰ كيلوگرام تيّم منتخب شهر كابل

در سال ۲۰۰۵
‎قهرمان طلایی وزن ۷۵ كيلوگرام تيّم منتخب شهر كابل

در سال ۲۰۰۵
قهرمان طلایی وزن ۷۵ کیلوگرام تيّم ملي پرورش اندام افغانستان

در سال ۲۰۰۶
‎قهرمان طلایی وزن ۸۰ كيلوگرام تیم منتخب شهر کابل

در سال ۲۰۰۶ كسب لقب قهرمان قهرمانان ( آقاي عضلات كابل ) ( Mr. Kabul 2006 )

در سال ۲۰۰۶
قهرمان طلایی وزن۸۰ کیلوگرام تيّم ملي پرورش اندام افغانستان

در سال ۲۰۰۷
‎قهرمان طلایی وَزن ۸۵ كيلوگرام تيّم ملي پرورش اندام افغانستان

در سال ۲۰۰۸
قهرمان طلایی وزن ۹۰ كيلوگرام تيّم ملي پرورش
اندام افغانستان

در سال ۲۰۰۸
كسب لقب قهرمان قهرمانان
( آقای عضلات افغانستان )
( Mr. Afghanistan 2008 )

‎در سال ۲۰۱۴
‎قهرمان طلایی وزن ۹۵ كيلوگرام در دهمین دور مسابقات جنوب آسیا شهر لاهور پاکستان

در سال ۲۰۱۷
قهرمان طلایی وزن ۹۵ کیلوگرام تیم ملی پرورش اندام افغانستان

در سال ۲۰۱۷
کسب لقب قهرمان قهرمانان
( آقای عضلات افغانستان )
( Mr. Afghanistan 2017 )

در سال ۲۰۱۷
قهرمان طلایی وزن ۹۰ کیلوگرام در پنجاویکومین دور مسابقات آسیایی شهر سیول کوریای جنوبی

در سال ۲۰۱۷
کسب لقب بهترین فیگوریست در پنجاویکومین دور مسابقات آسیایی شهر سیول کوریای جنوبی

در سال ۲۰۱۷
قهرمان طلایی وزن ۹۰ کیلوگرام در نهمین دور مسابقات جهانی شهر الانباتور منگولیا

در سال ۲۰۱۷
کسب لقب قهرمان قهرمانان
( آقای عضلات جهان ) ( Mr. Universe 2017 )
در نهمین دور مسابقات جهانی شهر الانباتور کشور منگولیا

در سال ۲۰۱۷
برنده جایزه بهترین ورزشکار و برترین جوان سال ۲۰۱۷ از طرف ریاست تربیت بدنی و سپورت افغانستان، بنیاد زندگی و شبکه حمایت

در سال ۲۰۱۸
قهرمان طلایی وزن ۹۵ کیلوگرام در مسابقات آی، آف، بی، بی ابوظبی کلاسیک شهر ابوظبی ایالات متحده عرب

در سال ۲۰۱۸
برنده کارت آی، آف، بی، بی الیت پرو در مسابقات ابوظبی کلاسیک شهر ابوظبی ایالات متحده عرب

در سال ۲۰۱۸
قهرمان طلایی وزن ۱۰۰ کیلوگرام در مسابقات گلوبل کلاسیک آی، آف، بی، بی پرو لیگ کشور ماکائو

در سال ۲۰۱۸
کسب لقب آورال ( قهرمان قهرمانان ) در مسابقات گلوبل کلاسیک کشور ماکائو

در سال ۲۰۱۸
برنده کارت آی، آف، بی، بی پرو لیگ در مسابقات گلوبل کلاسیک کشور ماکائو.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن